Diş Dolgusu Kaç Yılda Bir Değiştirilmeli

Diş Dolgusu Kaç Yılda Bir Değiştirilmeli

Genellikle ilk dişler doğduktan 6 ay sonra çıkmaktadır. Dişler vücutta yer alan ve sağlık için önem teşkil eden en önemli yapılardan biri olarak öne çıkmaktadır. Beslenmeden sindirim sistemine kadar tüm sistem ve fonksiyonları etkileyen önemleri taşımaktadır. Dişler iyi bakım yapılamadığı takdirde çürüyebilir ya da sağlıksız beslenme ve alışkanlıklar sonucunda dişleri kaybetme durumu yaşanabilmektedir. Diş dolgusu çürüyen ya da çekime zorunlu olan dişlerin diş çekimi yapılmadan dişin geri sağlığına kavuşması için yapılan bir işlem olmaktadır. Diş dolgusu işleminin çeşitleri mevcut olmakta ve bu tüm işlemler Gebze diş hastanesi tarafından yapılan tedaviler arasında yer almaktadır.

Diş Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çürük dişlere ya da kırılmış veya herhangi nedenden dolayı çatlamış olan dişlere dolgu tedavisi Gebze diş hastanesi tarafından yapılmaktadır. Diş dolgusu, çeşitli nedenler ile deforme olmuş dişlere eski görünümünü kazandırmak amacı ile yapılmaktadır. Diş dolgusu, dişin neden tahribata uğradığına bağlı olmakta ve dişin nerede bulunduğuna göre farklı tedaviler uygulanarak yapılmaktadır. Diş dolgusu çeşitleri bakımından oldukça farklı yöntemler uygulanmaktadır.

Diş Dolgusu Çeşitleri Nelerdir?

Amalgam Dolgu: Dolgu çeşitleri arasında en uygun fiyatlı olan dolgu yöntemi olmaktadır. Dolgu içerisinde yaklaşık olarak yüzde elli civarı kadar civa mevcut olmaktadır. Bunun dışında içerisinde gümüş, bakır ya da çinko gibi elementlerde bulunmaktadır. Amalgam dolgular yiyeceklere karşı dayanıklı olmakta ve kullanıma bağlı olmak şartı ile ömürleri en az 5 yıl kadar sürmektedir.

Kompozit Dolgu: Kompozit dolgunun iki çeşidi mevcut olmaktadır. Diş rengi ve özü ile en uyumlu olma özelliğine sahip olmaktadır.

Diş Dolgusu Kaç Yılda Bir Değiştirilmelidir?

Altın dolgu çeşitleri en uzun, 15 ile 30 yıl arası kadar kullanım ömrü sunmaktadır. Gümüş amalgam dolgular, değiştirilmeden 10 ila 15 yıl kadar dayanabilmektedir. Kompozit dolgu estetik olmalarına rağmen genel olarak çok uzun ömürlü olmamakla beraber bu dolgu çeşidini beş ile yedi yılda bir değiştirilmesi gerekmektedir. Diş dolgusu Gebze diş hastanesi tarafından yapılan ve tüm Dolgu üretimi sırasında ne kaliteli ve sağlıklı malzemeler kullanılmaktadır. Bu durumlara bağlı olarak dolgu kullanım ömrü çeşitlerine göre değişkenlik göstermektedir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara Kimler İçin Uygundur?

Elektronik Sigara Kimler İçin Uygundur?

Bursa Otel Spa

Bursa Otel Spa

Sağlıklı Yaşam, Uzman Görüşü Sağlık Ajandası

Sağlıklı Yaşam, Uzman Görüşü Sağlık Ajandası

Aliağa İlaçlama Firmaları 2021

Aliağa İlaçlama Firmaları 2021

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir