Lens Fiyatları 2021

Lens Fiyatları 2021

Lensleri kullanırken almamız gereken önlemleri unutabiliyoruz. Bu önlemlerin başında göz hekimimizin yanından gitmeden önce lensleri kendimiz çıkarabileceğimizden emin olmamız geliyor. Acuvue oasys markalı lenslerde de aynı şekilde emin olmadan mekândan ayrılmamalıyız. Gözlerimiz tahriş olur ya da kızarırsa eğer derhal lensimi çıkarmalıyız. Herhangi bir durumda başka bir doktora gidersek lens kullandığımızı da belirtmeliyiz. Tabi bir göz damlası kullanmamız gerektiğinde de yine bir doktora danışmalıyız.

Gözümüze kimyasal bir madde değdiği ya da sıçradığı zaman gözlerimizi hemen su ile yıkamalıyız. Vakit kaybetmeden de hastaneye gitmeli ve bir göz doktoruyla görüşmeliyiz. Ayrıca en çok önem taşıyan konulardan biri –ki maalesef bu yanlış tüm uyarılara rağmen halen daha yapılmaya devam ediyor; sizin dışınızda başka birinin lensinizi kullanmasına kesinlikle izin vermemelisiniz. Lens paylaşımının yapılması göz hastalıklarının oluşma riskini de artıracaktır.

Sağlık durumunuz için doktorunuza tam ve net bilgiler vermeniz sonucunda doktorunuzun sizlerin ihtiyacına göre uygun bir bakım ve lens sistemi verecektir. İnternette kolayca araştırıp bulabileceğiniz lens fiyatları arasından da bütçenize uygun olanı seçerek araştırmanızı tamamlayabilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken bir diğer nokta da su sporları ve yüzme sırasında eğer zevk için değil de sağlığınız için lens kullanıyorsanız bunun için doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz. Tüm lenslerde görüldüğü gibi sağlıklı bir görüş elde etmek ve bunu korumak için düzenli şekilde kontrollerinizi yaptırmayı da unutmamalısınız.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara Kimler İçin Uygundur?

Elektronik Sigara Kimler İçin Uygundur?

Bursa Otel Spa

Bursa Otel Spa

Diş Dolgusu Kaç Yılda Bir Değiştirilmeli

Diş Dolgusu Kaç Yılda Bir Değiştirilmeli

Sağlıklı Yaşam, Uzman Görüşü Sağlık Ajandası

Sağlıklı Yaşam, Uzman Görüşü Sağlık Ajandası

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir