Taş Görünümlü Duvar Panelleri

Taş Görünümlü Duvar Panelleri

Isı yalıtım levhası olarak da bilinen duvar panellerinden bahsetmek istiyoruz. Temel taşı EPS strafor köpük olan bu panellere birlikte temas edelim. Öncelikli olarak neden kullanılır? Hangi amaca hizmet etmektedir? Mantolama işlemlerinde yer almakta olan işlemlerde duvar panelleri kullanılmaktadır. Dış cephe duvarlarında veya iç cephe duvarlarında kullanılabilir.

Malzemelerin tedarik süreçleri hızlıdır ve çok daha ekonomiktir. Biraz daha farklı malzemelerden yararlanmak isteyenler ise taş görünümlü olan duvar panellerinden yana tercihlerini yapıyorlar. Tabii ki bu seçenekler de kendi içerisinde artırılabilir. Taş görünümlü olan panelleri tuğla görünümlü olan paneller takip edebilir. Yine de ilk sırayı görüyoruz ki ahşap görünümlü dış cephe giydirme seçenekleri almaktadırlar.

Burada altını çizmek istediğimiz konu, gerçek taş kullanılarak yapılmamış olmamalarıdır. Yani hala ana malzemenin EPS olduğunu belirtmekteyiz. Dolayısıyla da ekonomik olan malzemelerle tedarik edildiğini, üretilmekte olduğunu söylemek istiyoruz. Ancak malzemelerin teknik açıdan sağlayacağı avantajları aynı zamanda bir de dekoratif amaçlarla da sağlamak isteyenler olduğunda, bu tip duvar panellerini kullanabiliyoruz.

Dış cephe kaplama malzemeleri talepleriniz sırasında ya da iç cephe duvarlarınızda taş görünümlü olan duvar panellerini talep edebilirsiniz. Taş görünümlü olan duvar panellerinin özellikle de salon mimarisi içerisinde daha popüler olduğunu söylemek isteriz. Televizyon ünitesinin arka tarafında mesela taş görünüme sahip olan duvar panelleri hem dekoratif amaçlarla hem de yalıtım amaçları ile kullanılmaktadır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Kaliteli Endüstriyel Mutfak Modelleri

Kaliteli Endüstriyel Mutfak Modelleri

Kaliteli Bir Kış Lastiğinde Hangi Özellikler Aranmalıdır?

Kaliteli Bir Kış Lastiğinde Hangi Özellikler Aranmalıdır?

Dış Cephe Kaplamalarının Özellikleri

Dış Cephe Kaplamalarının Özellikleri

Dış Cephe Mantolama

Dış Cephe Mantolama

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.